Jan 102014
 

refrigerator_lv

Ledusskapji kalpo mums ilgus gadus, tāpēc tā izvēli ir jāuztver īpaši nopietni. Galvenie kritēriji, pērkot ledusskapi, ir funkcionalitāte, uzticamība, izturība un energoefektivitāte, lietošanas ērtums un dizains. Katram no mums pašam ir jāizlemj, kurš no parametriem ir svarīgākais, bet mēs aprakstīsim katru no tiem nedaudz sīkāk.

Ledusskapja ietilpība un izmēri

Kas attiecas uz tilpumu, pārdošanā ir ļoti dažādi modeļi: no mazajiem minibāriem ap 40 l, līdz milzīgajiem divdurvju ledusskapjiem ap 800 l. Dažiem nepieciešams mazs modelis, citiem – ietilpīgāks, bet priekštatam pateiksim, ka parasts ledusskapis 3-4 cilvēku ģimenei ar augstumu līdz 190 cm būs apmēram 200-250 litru liels. Ja runājam par augstumu, tad veikalos ir atrodami ledusskapji 90-200 cm diapazonā, bet, izvēloties konkrētu modeli, padomājiet, vai jums un jūsu ģimenes locekļiem būs ērti aizsniegt produktus augšējos plauktos.

Izdala vienkameru un divkameru ledusskapjus. Pirmajā gadījumā tie ir nelieli modeļi ar mazu saldētavu ledusskapja iekšienē vai vispār bez tās. Tādus modeļus bieži iegādājas vasarnīcām un ofisiem, tos ir iecienījuši studenti un pensionāri. Maksā tie nedaudz, bet viens no trūkumiem ir tas, ka ledusskapi laiku pa laikam ir jāatkausē tādēļ, ka saldētava atrodas kopējā kamerā. Divkameru ledusskapjos tādas problēmas nav, tie ir daudz ietilpīgāki. Ja divkameru ledusskapis strādā ar vairākiem kompresoriem, jūs varēsiet atsaldēt katru kameru atsevišķi.

Saldētava

-149_

Pētot saldētavu, ir jāpievērš uzmanība uz sekojošām detaļām: saldētavas izvietojums un saldēšanas jauda.
Saldētavās, kas izvietotas augšā, ir ērtāk glabāt lielizmēra produktus ,piemēram, gaļu un zivis, bet smalkus, beramos produktus ir ērtāk un pārskatāmāk glabāt apakšā izvietotajā saldētavā. Visbiežāk ar augšējām saldētavām ir aprīkoti nelieli ledusskapju modeļi – augstumā līdz 176 cm, bet lielajos modeļos tā atrodas lejasdaļā. Saldēšanas jauda norāda uz to, cik kilogramu produktu ledusskapis spēj sasaldēt diennakts laikā, tā variē no 3,5 līdz 20 kg diennaktī. Ikdienas mājas lietošanai pilnīgi pietiek ar jaudu līdz 10

Atkausēšanas sistēma

Izdala divus atkausēšanas sistēmu veidus: manuālo un automātisko. Saldētavās ir manuālā vai automātiskā atkausēšana No Frost, bet pašā ledusskapī sastopama tikai automātiskā: pilienu vai No Frost.
No Frost sistēmu mēdz dēvēt par “vēja” sistēmu, jo temperatūra tajā tiek nodrošināta ar īpašu aukstā gaisa plūsmu cirkulāciju. Produkti tiek ātri atdzēsēti, bet mitrums tiek izvadīts ārpus kameras, tāpēc neveidojas ledus kārta un tiek uzturēta vienmērīga temperatūra un mitrums. Taču No Frost sistēmai ir arī trūkums – produkti šādos ledusskapjos zaudē mitrumu, ja tos neietin pārtikas plēvē. Dažos dārgajos ledusskapju modeļos, piemēram Sharp izstrādājumos, šī problema ir atrisināta ar Hybrid cooling sistēmas palīdzību.
Pilienu sistēma atšķiras ar to, ka mitrums, kas veidojas ledusskapī, sakrājas uz aizmugurējās sienas pilienu veidā un notek pa kanālu speciālajā nodalījumā, no kura vēlāk iztvaiko. Ledusskapji ar pilienu sistēmu nav jāatkausē, bet saldētavas gan, jo mīnuss grādos kondensāts sasalst.

Enerģijas patēriņš

Būtisks kritērijs, jo ledusskapis būs pieslegts strāvai cauru gadu 24 stundas diennaktī. Uz ledusskapja vienmēr ir uzlīmes ar enerģijas patēriņa klases apzīmējumu. A+ nozīmē ekonomisko klasi, A++ – ļoti ekonomisko klasi. Tāpēc pirms pirkuma izrēķiniet, kas jums būs izdevīgāk: pirkt standarta ledusskapi vai ekonomisku, taču dārgaku modeli.

Funkcionalitāte

lg-fridge-blog-banner_03-720x350

Ražotāji cenšas pārsteigt pircējus ar modernām funkcijām katrā jaunajā ledusskapja modelī. Pēdējā laikā ledusskapji arvien biežāk ir aprīkoti ar svaiguma zonu, kur tiek uzturēta 0°С/+2°С temperatūra, kas ļauj saglabāt svaigus augļus, gaļu un zivis ilgāk. Dažreiz šādas zonas sadalītas divās daļās: sausajā un mitrajā.

Supersasaldēšanas režīms patiks tiem, kas rūpējas par uzturvielu saglabāšanu produktos, jo lēnā sasaldēšana negatīvi ietekmē produktu kvalitāti. Superatdzēsēšanas režīms palīdzēs pazemināt temperatūru līdz +2°С, kad ledusskapī tiek ievietoti jauni produkti (lai jauni, siltāki produkti neizjauktu temperatūras līzsvaru un neietekmētu citu produktu kvalitāti).

Patīkams sīkums – skaņas vai gaismas signalizācija, kas nostrādā, ja esat aizmirsis aizvērt ledusskapja durvis vai saldētavā strauji ir cēlusies temperatūra. Tāpat iesakam pievērst uzmanību aukstuma akumulatoram jeb produktu glabāšanas laikam, ko ledusskapis varēs nodrošināt elektrības pazušanas gadījumā.

Dizains

Tādiem sīkumiem kā dizains parasti nepievērš uzmanību, tači tie var būtiski atvieglot jūsu dzīvi un pagarināt ledusskapja ekspluatācijas mūžu. Tas ir plauktu materiāls (metāls, plastmasa vai stikls), vislabāk izvēlēties rūdīto stiklu, tas ir izturīgāks, to ir viegli kopt un ledusskapja saturs ir viegli caurskatāms. Sastopami arī dažādi apgaismojuma veidi, labāk, ja jūsu ledusskapis būs aprīkots ar lampiņām pie ārējās sienas, nevis aizmugurējās. Dažreiz šķiet, ka pudeļu turētāji, plauktiņi olām un citiem sīkumiem aizņem pārāk daudz vietas, taču jāsaka, ka tie ļauj maksimāli izmantot telpu un tos vienmēr var izņemt ārā.

 Posted by at 9:00 am